behind

anamé.

Jednoduché linie, kvalitní materiály a zajímavý detail jsou tři indicie, které vystihují moji touhu vytvořit kolekci, která bude velmi ženská, sofistikovaná a nositelná po celý den.

Chtěla jsem všestranné, nadčasové kousky, které budou luxusně měkké, vzdušné, praktické, bez vzorů, vyrobené z netoxických a přírodních látek.
Dát všemu hlubší smysl. Nezpomalující se kolotoč módního průmyslu je totiž stále považován za jednoho z největších a nejhorších znečištovatelů životního prostředí. Recyklace je stále velice komplikovaná a 99% oblečení končí na skládkách. Pojďme se společně pokusit dělat věci lépe!

Naplno jsem se tak ponořila nejen do výběru co nejkvalitnějších, pokud možno udržitelných, materiálů, ale snažíme se i na omezení výroby na Českou republiku a využití lokálních výrobců a dodavatelů. Každý kousek lze nosit a milovat po celá léta.
Odstřižky látek přetváříme do dalších funkčních kousků a doplňků.

Nemůžeme říct, že jsou naše kolekce celé 100% udržitelné. Bavlna je v několika případech doplněna o elastan či polyester, který je ne vždy recyklovaný. Také veškeré doplňky a komponenty, jako jsou zapínátka, zipy, řetízky či gumičky nelze považovat za udržitelné.

Nejde ale o to “najet” z 0 hned na 100 %. Podstatné je si tyto věci uvědomit a malými krůčky se posouvat tam, kde chceme, nejen jako podnikatelé, ale především jako lidé, být.

Andrea

the brand

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

MISE ANAMÉ 

PROČ HEDVÁBÍ? 

BEHIND THE BRAND 

MAKE IT PERSONAL

ANAMÉ STORE 

INSTAGRAM

[wp_my_instagram username="anamecz" limit="4" layout="4" size="small" link=""]

It’s more than fashion, it's way of life.
100% sustaible || 101% czech love.
Slow fashion ~ Slow living.