PROČ 100% HEDVÁBÍ?

Když jsem se pustila do realizace svého anamé. snu, stála jsem před složitou volbou. Už jsem vám o sobě prozradila, že moje vášeň pro hedvábí takřka nezná meze a proto se zdálo naprosto jasné, že půjdu při návrzích šatů cestou přírodního hedvábí.

Ale pak zapochybujete. Přeci jen je hedvábí větší investice, jak pro mne při tvorbě, tak pro vás, mé zákaznice. Hedvábí je navíc choulostivější než umělé materiály a při startu podnikání zkrátka nevíte, jestli a jaký zájem vaše výrobky vyvolají.

A tak přemýšlíte a přemýšlíte, dokola počítáte pro a proti a pak se rozhodnete.

Já si i přes všechny zdánlivé proti zvolila cestu přírodního hedvábí, protože věřím, že vše musí vycházet od srdce, protože to je to, co lidé hledají a mě to mé ukazovalo právě tuto cestu.

Ale aby to nebylo jen o pocitu, mám pro vás i nějaká fakta, proč je hedvábí tou pravou volbou.

  • Hebkost a prodyšnost – na těle ho téměř necítíte a nezadržuje tolik pachy.
  • Unikátní jemný lesk a splývavost – nelze napodobit ani tím nejkvalitnějším umělým materiálem.
  • Velmi dobře přijímá barvu – těžko jinde najdete tak nádherné odstíny jako právě u pravého hedvábí.
  • Neplesniví a nenapadají ho moly – proto budete hedvábné oblečení při správné péči milovat věky.

Hedvábí je úžasný, krásný a jedinečný materiál a tak ačkoliv je choulostivé na vysoké teploty při praní a žehlení, některé druhy mají větší sklony k mačkavosti a je to větší finanční investice, jeho vlastnostem se žádná syntetika dosud nevyrovnala.

JAK SE STARAT O SVŮJ NOVÝ HEDVÁBNÝ KOUSEK?

Přírodní hedvábí má skvělé vlastnosti, ale je potřeba se o něj správně starat.

Ideální je namočit na max. 30 min do vlažné až studené vody s trochou přírodního tekutého mýdla či pracího prostředku.

Sušit pověšené nebo položené ve stínu, to zajistí nejen ochranu barvy, ale také vyrovnání látky.

Pokud se přeci jen bude zdát látka lehce pomačkaná, můžete přežehlit parní žehličkou, ideálně ještě trochu za vlhka, aby se nepřesušila, pak je složitější sklady odstranit. Rozhodně se ale vyhněte klasickému žehlení!

TIP: Pokud nevlastníte parní žehličku, můžete šaty pověsit v koupelně, když se budete sprchovat anebo s nimi “pomávat” nad hrncem čerstvě uvařené vody. To je ve skutečnosti považováno za ideální způsob “žehlení”, protože to hedvábí navíc umožní natáhnout si potřebnou vlhkost, díky které se minimalizuje jeho elektrizování po uschnutí.

Samozřejmě můžete také zanést do čistírny či využít např. online čistírnu www.cleany.cz, která si od vás věci vyzvedne a poté čisté také přiveze a vy tak ušetříte drahocenný čas.

why silk?

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

MISE ANAMÉ 

PROČ HEDVÁBÍ? 

BEHIND THE BRAND 

MAKE IT PERSONAL

SHOWROOM 

INSTAGRAM

[wp_my_instagram username="anamecz" limit="4" layout="4" size="small" link=""]

anamé. je minimalistická značka s důrazem nejen na kvalitu materiálu, ale především osobní přístup. Každý kousek je vyráběn, barven i balen ručně, tak abychom si byly jisté, že se k vám dostane přesně tak, jak má a že už samotné otevření balíčku se pro vás stane zážitkem.